2018 yılı Ağustos ayı itibari ile çalışmalarına başlayan Çanakkale Savaşları Enstitüsü’nün ilk yönetim Kurulu toplantısı 15 Eylül 2018 Cumartesi günü Enstitü ofisinde gerçekleşti. Türk Şehitlikleri İmar Vakfı başkanı Doğan ÖZYİĞİT’in de katıldığı toplantı, şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşundan sonra Enstitü Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin N. KİŞİOĞLU başkanlığında başladı.

Görev dağılımlarının yapılmasının ardından Enstitü’ye dair kararların alındığı toplantıda Yönetim Kurulu üyeleri Tanju KAYNARSOY, C. Levent KARATAŞ, Arif GÜLER, Eren ÖZYİĞİT Enstitü Başkanı Murat KARATAŞ, Başkan Yardımcısı Barış BORLAT ve Enstitü Müdürü Gökşen ÖZEN hazır bulundu. Toplantıda kurumun yapılanması, faaliyet takvimi, yayın stratejisi, marka ve reklam çalışmaları, işbirliği konuları ile ilgili önemli kararlar alındı.

Toplantının ardından ise Enstitü bünyesinde bulunan birimlerin başkan ve başkan yardımcıları ile bir araya gelindi. Genel bir tanışma programının ardından birimlerin birbiri ile olan ilişkisi doğrultusunda nasıl hareket edeceği ve Enstitü’nün yıl içerisinde yapmayı planladığı faaliyetler doğrultusunda birimlerin neler yapacağına dair fikir alışverişi yapıldı.  Ayrıca Çanakkale Savaşları Enstitüsü’nün yayın politikası içinde yer alan ve 2018 Ekim ayında yayın hayatına başlayacak olan popüler tarih dergisi ile ilgili çalışmaların seyri ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu.