ARAŞTIRMA VE PROJE BİRİMİ

Birim Başkan Yardımcısı

Onur KUŞKU

Almanya, Forchheim doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Çanakkale’de tamamlamıştır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih Bölümü’nden 2016 yılında mezun olmuştur. 2016 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Tez çalışmasını Çanakkale Savaşları ve Literatürü üzerine yapmış ve 2019 yılında mezun olmuştur. Uzmanlık alanları Çanakkale Savaşları ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihidir. Eğitim kurumlarında Tarih Öğretmenliği ve Kurum Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Çanakkale Savaşları Enstitüsü Koordinatörlük görevini yapmakta; çalışmalarını İnternet sitelerinde ve popüler tarih dergilerinde yayınlamaktadır.

BİRİMİN GÖREVLERİ

Birim, Enstitü’nün gerçekleştirmeyi planladığı projelerin alt yapı çalışmalarını hazırlamakla ve  gerçekleştirilmesine dair karar alınan projelerin iş planlaması  ve organizasyonlarını hazırlamakla sorumludur. Yürürlüğe giren projelerin alt yapısını oluşturmak ve projeye dair her alanda araştırma organizasyonları düzenleme görevleri arasındadır. Ayrıca Enstitü’nün proje veritabanını oluşturup kurumlar arası işbirliğini sağlar; ulusal ve uluslararası projeler hazırlar, sunar ve yürütür.

BİRİM ÜYELERİ

M. Haluk ÇAĞLAR

1961, Balıkesir doğumludur. Deniz Harp Okulunu mezunudur. Türk Deniz Kuvvetleri’nin yüzer unsurlarında görev yapmıştır. Çanakkale Savaşları’nın Deniz harekâtı ile ilgili araştırmalarını sürdürmektedir.