Yönetim Kurulu

Hüseyin N. KİŞİOĞLU (BAŞKAN)

1960 yılında Elazığ’da doğan Sayın Hüseyin N. KİŞİOĞLU, Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde tamamlamıştır. Çeşitli kuruluşlarda yönetici olarak görev yapmıştır.

Tanju KAYNARSOY (ÜYE)

1965 yılında İstanbul’da doğan Sayın Tanju Kaynarsoy, İstanbul Üniversitesi Antropoloji bölümünü bitirdi. Pazarlama İletişimi konusunda yöneticilik ve danışmanlık yaptı. İstanbul Üniversitesi (S.B.M.Y.O’da ve Özel Üniversitelerde seminerler ve dersler vermeye 20 yıldır devam etmektedir.

Suat Eren ÖZYİĞİT (ÜYE)

İstanbul doğumludur. VKV Koç Özel Lisesi, Bilkent Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. İttihat ve Terakki, II. Meşrutiyet Dönemi,Türk Siyasi Tarihi ve Türk Dış Politikası akademik ilgi alanları arasındadır. Halen İstinye Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Murat KARATAŞ (ÜYE)

Ankara doğumludur. Ankara Kurtuluş Lisesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Türk düşünce hayatı, Türk siyasi hayatı, Çanakkale kent tarihi, Çanakkale Savaşları ile ilgili bir çok bilimsel makalesi ve araştırma eser niteliğinde kitabı bulunmaktadır. Halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih bölümü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilimdalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Şerif KORKMAZ (ÇOMÜ ÜYE)

Osmancık doğumludur. İlk, orta ve lise tahsilini burada tamamlamış; Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur.  Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Tarih Eğitim alanında yüksek lisans ve Yakınçağ Anabilim Dalı alanında doktora yapmıştır. 1995 yılında Araştırma Görevlisi olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde göreve başlamıştır. Halen Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Çorum ve Çanakkale şehirlerinin Tanzimat sonrası dönemde sosyo-ekonomik ve eğitim tarihi ile ilgili çalışmaları bulunmaktadır.