Çanakkale Savaşları Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösteren, çalışma birimlerinin temsilcileri 13 Ekim Cuma günü Enstitü ofisinde bir araya geldi.

Enstitü Başkanı Murat Karataş’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Enstitü Yönetim Kurulu üyelerinden Şerif Korkmaz;  Kent Tarihi Birim Başkanı Aytun Yazgı Aytun, Reklam ve Tanıtım Birim Başkanı Emrah Naki, Alan Araştırmaları Birimi Başkanı Gürsel Akıngüç, Akademik Tercüme Birimi Başkanı H. İhsan Erkoç, Ar-Ge ve Proje Birimi Başkan Yardımcısı Onur Kuşku, Toplumsal Araştırmalar Birimi Başkanı Şeref Uluocak, Basın Yayın Birimi Başkan Yardımcısı Yeşim Karayar katıldı. Toplantıda Enstitü’nün bugüne kadarki kuruluş faaliyetleri değerlendirildi.

Ana gündem maddesi “Anafarta” Dergisi

Ana gündem maddesi, Kasım ayında çıkması planlanan “Anafarta” dergisinin hazırlık aşaması ile Enstitü’nün kısa ve uzun vadeli planları olan toplantıda Enstitü faaliyetlerine dair birimlerden görüşler alındı. Toplantıdan itibaren yürütülecek süreçlerde birimlerin görev ve sorumlulukları ana hatlarıyla açıklanırken; Enstitü’nün bundan sonraki çalışmaları arasında sadece dergi yayıncılığının değil çeşitli projelerin de yer alacağı belirtildi. “Anafarta” dergisinin hazırlıklarının sürdüğü bildirilen toplantıda projelerin tanıtımı ve izlenecek politikaların, Çanakkale Savaşları üzerine çalışmalara katkıları da bir diğer başlık olarak yer aldı.