Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale Savaşları Enstitüsü’nü Ziyaret Etti

Çanakkale Valimiz Sn. İlhami AKTAŞ, Çanakkale Savaşları Enstitüsü’nü ziyaret ederek Çanakkale Savaşları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Murat KARATAŞ, ÇOMÜ Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Osman UYSAL, Çanakkale Savaşları Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi ve ÇOMÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif KORKMAZ, ÇOMÜ Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan TAKAOĞLU, ÇOMÜ Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali YOLCU, ÇOMÜ Tarih Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mithat ATABAY ve ÇOMÜ Tarih Bölümü Arş. Gör. Buğra TERZİ ile bir araya geldi.
 
Ziyarette, Enstitü Başkanı Prof. Dr. Murat KARATAŞ ve akademisyenler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında şehrimizde yapılması planlanan yerel ve ulusal etkinlik ve faaliyetler hakkında Vali İlhami AKTAŞ’ a bilgi verdi.
Yapılan bilgilendirmenin ardından Vali İlhami AKTAŞ, yaptıkları çalışmalardan dolayı Çanakkale Savaşları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Murat KARATAŞ ve akademisyenlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
 
Türk Milleti’ne ait bu onurun ülkemizin her köşesinde ayrı bir heyecan ve sevinçle yaşanacağını ve bu kapsamda çok güzel etkinlikler yapılacağını belirten Vali İlhami AKTAŞ, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında, Şehitler diyarı Çanakkale’mize yakışır bir kutlama töreni yapmak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.