Parimpar Tarih ve Çocuk Dergisi’nin Yeni Sayısı Sizlerle

Haydi, tarihe doğru bir kez daha yolculuğa çıkalım!

Çanakkale Savaşları Enstitüsü, Çocuk Araştırma Birimi tarafından hazırlanan PARİMPAR Tarih ve Çocuk Dergisi’nin yeni sayısı yayınladı. Çocukların ilgisini çekebilecek nitelikte hazırlanıyor ve eğlenebilecekleri etkinlikler ile zenginleştirilerek pedagogların kontrolünden geçerek tamamlanıyor.

Yeni sayısında,

Görmeyen gözleri nedeniyle canı sıkılmasın, zaman geçirsin diye babasının hediye ettiği sazla harikalar yaratan Aşık Veysel’i tanıyor musun? Aşık Veysel’in başarı dolu hikayesini öğrenmek ister misin? Türk matbaacılığını başlatan İbrahim Müteferrika’yı duydun mu hiç? İbrahim Müteferrika’nın, Bilge ve Kaan ile yaptığı söyleşiyi okumak ister misin? Masmavi gökler ülkesi Moğolistan… Sevgi dolu, nazik Moğol halkı hakkında neler biliyorsun? Moğolistan’da insanlar vakitlerini nasıl geçiriyor, kültürleri nasıl? Dünyanın en büyük kartallarına ve heykellerine sahip olan Moğolistan’ı tanımak ister misin? Kanarya Adaları ismini nerden aldı? Dünyada hangi kuş türü en fazla? Karıncalar mı insanlar mı ağır? En çok insan hangi şehirde? İşaret dili, resmi olarak kullanıyor mu? Hepsinin cevabı ve İngilizce etkinlikleri, oyun ve bulmacaları da bu sayımızda sizleri bekliyor.

Türkiye’deki ulusal ölçekli tüm kitapevlerine dağıtımı yapılan bu derginin yeni sayısına tüm  D&R, Remzi Kitabevi gibi ulusal ölçekli satış noktalarından ve www.canakkalestore.com uzantılı e-mağazadan ulaşılabilmektedir.