Neşe ve eğlencenin bir araya geldiği Çanakkale Çocuk Festivali’nde sevimli arkadaşlarımızla buluştuk!

25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde 2-15 yaş aralığındaki çocuklara hitap eden Çanakkale Çocuk Festivali, Dorey Organizasyon tarafından düzenlendi ve birçok atölye ile etkinliğe ev sahipliği yaptı. Çanakkale Savaşları Enstitüsü bünyesinde 2019 yılında yayın hayatına başlayan Parimpar Tarih ve Çocuk Dergisi de, Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’nin destekleriyle festivalde yerini aldı.

Parimpar karakterleri Bilge ve Kaan’ın eğlenceli ve tarih dolu yolculuğu, çocuklar ve aileler tarafından büyük ilgi gördü. İlk sayısından itibaren T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, tüm il halk kütüphanelerine dağıtılan ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından orta öğretim kitaplarında içerikleri kullanılan dergimizin tarihî mekan, röportaj, teknoloji ve İngilizce bulmaca bölümleri, ebeveynlerin dikkatini çekti.

Festivalde dergimize de yer veren Dorey Organizasyon’a, katkıları ve iş birlikleri için Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’ne ve Bölge Müdürü Sayın İlçin AYAN’a, ayrıca kıymetli çocuklarımıza ilgileri için teşekkür ederiz.

Bir sonraki festivalde görüşmek dileğiyle!