PARİMPAR’IN 2020 YAZ SAYISI ÇIKTI

Haydi, tarihe doğru bir kez daha yolculuğa çıkalım!

Çanakkale Savaşları Enstitüsü, çocuklarımıza tarihi sevdirerek öğretmek ve millî-evrensel değerleri bir arada kavramasını sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk çerçevesinde çıkardığı PARİMPAR Tarih ve Çocuk Dergisi’nin 2020 Yaz Sayısını yayınladı.

7-12 yaş arasındaki tüm çocuklara hitap eden Parimpar Tarih ve Çocuk Dergisi, üç ayda bir yayınlanıyor.

Çocuk Araştırma Birimi tarafından hazırlanan dergi, çocukların ilgisini çekebilecek nitelikte hazırlanıyor ve eğlenebilecekleri etkinlikler ile zenginleştirilerek pedagogların kontrolünden geçerek tamamlanıyor.

Dergi, millet olma bilincinin, gündelik hayat ile çocuklarımızın bağını koparmadan çağdaş ilke ve bilimsel metotlarla erken yaşta verilmesi gerektiği görüşünden hareketle hazırlanıyor. Seçilen tarihsel figür, mekân, şahıs ya da olay, eğitim müfredatında ya da gündelik hayatta karşılaşabileceği konular üzerine odaklanıyor.

Yeni çıkan yaz 2020 sayısında, hepimizin şarkılarını ezbere bildiği, ilginç yüzükleri ve uzun siyah saçlarıyla zihnimizde beliren, çok sevdiğimiz Barış Manço’nun başarı dolu hayatı incelenmiş. İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy ile derginin kahramanı Bilge ve Kaan röportaj yapmış. Ülkemizin eşsiz güzelliklerinden biri olan Patara Antik Kenti tanıtılmış ve olimpiyatların tarihsel serüveni incelenmiş. Gündelik Hayattan kısmında bisikletlerin nasıl taşıt haline geldiği, Bilge’nin Rotası kısmında İtalya konu edilmiş. Çağımızın popüler teknolojik aletleri arasında olan Drone’ların, aslında uzun bir geçmişi olduğu anlatılmış. Bütün bu konularla ilgil olarak da oyunlar, bulmacalar, ilginç bilgiler ve İngilizce etkinlikler yapılmış.

Türkiye’deki ulusal ölçekli tüm kitapevlerine dağıtımı yapılan bu derginin YAZ sayısına tüm  D&R, Remzi Kitabevi gibi ulusal ölçekli satış noktalarından ve www.canakkalestore.com uzantılı e-mağazadan ulaşılabilmektedir.