Parimpar Tarih ve Çocuk Dergisi’nin Yeni Sayısı Sizlerle

Haydi, tarihe doğru bir kez daha yolculuğa çıkalım!

Çanakkale Savaşları Enstitüsü, Çocuk Araştırma Birimi tarafından hazırlanan PARİMPAR Tarih ve Çocuk Dergisi’nin yeni sayısı yayınladı. Çocukların ilgisini çekebilecek nitelikte hazırlanıyor ve eğlenebilecekleri etkinlikler ile zenginleştirilerek pedagogların kontrolünden geçerek tamamlanıyor.

Yeni sayısında, gün içinde çok sık kullandığımız silginin tarihsel serüvenini anlatacak. Yapılan yanlışları düzeltmek için ilk neler denenmiş olabilir? Silginin hikayesi okunduğunda, aklınıza gelmeyecek maddelerin denendiğini görüp şaşıracaksınız. Bir diğer konumuz ise Sart Harabeleri. Lidya Devletine başkentlik yapmış olan Sardes Antik Kenti’nin bulunduğu yer. Tarihte bilinen birçok ilke ev sahipliği yapıyor. Görsel hafızanın mimarı Ara Güler’in hayatını yakından incelemeye ne dersiniz? Tanıştığı insanları, başarılarını öğrendikçe onu tanımaktan memnuniyet duyacağınızdan eminiz. Bilge ve Kaan’ın bu sayı için röportaj yaptığı Hatı Hatun kimdi? Tarihte nasıl yer alıyordu? Mutluluk Bakanlığı ile ünlenmiş olan Bhutan’ı gezip görelim. Birçok ilginç özelliklere sahip olan bu ülke bir masal diyarından çıkmış, başka bir döneme ait gibi gözüküyor. Gökkuşağı nasıl oluşur? Hayvanlar kuyruklarını ne için kullanır? Arılar ne kadar çalışkan? Hepsinin cevabı ve İngilizce etkinliklerimiz ile oyun ve bulmacalarımız da sizleri bekliyor. Haydi, Hep Birlikte Tarihe Doğru Bir Kez Daha Yolculuğa Çıkalım!

Türkiye’deki ulusal ölçekli tüm kitapevlerine dağıtımı yapılan bu derginin yeni sayısına tüm  D&R, Remzi Kitabevi gibi ulusal ölçekli satış noktalarından ve www.canakkalestore.com uzantılı e-mağazadan ulaşılabilmektedir.