Parimpar Tarih ve Çocuk Dergisi’nin Yeni Sayısı Sizlerle

Haydi, tarihe doğru bir kez daha yolculuğa çıkalım!

Çanakkale Savaşları Enstitüsü, Çocuk Araştırma Birimi tarafından hazırlanan PARİMPAR Tarih ve Çocuk Dergisi’nin yeni sayısı yayınladı. Çocukların ilgisini çekebilecek nitelikte hazırlanıyor ve eğlenebilecekleri etkinlikler ile zenginleştirilerek pedagogların kontrolünden geçerek tamamlanıyor.

Yeni sayısında,

Gün içinde çok sık kullandığımız kalemin tarihsel serüvenini öğreneceğiz. Yazma aracı olarak ilk ne kullanılmış olabilir sence? Kalemin hikayesini okuduğunda tahminlerinin tutmadığını gördüğünde çok şaşıracaksın…. Bir diğer konumuz ise Zeugma Antik Kenti. Bu kent neden inşa edildi? Şehri kim inşa etti? Günümüze ulaşamayan kayıp dilleri okuyabilen dünyaca ünlü Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ’ı tanıyor musun? Muazzez Hoca Sümerlere ait kitabeleri bir çırpıda nasıl okuyabiliyor? Vatan şairimiz Namık Kemal’i yakından tanımaya ne dersin? Asıl adının Namık Kemal olmadığını biliyor muydun? Doğa güzellikleri ile ünlü Makedonya’yı beraber gezelim, gelenek ve göreneklerini inceleyelim. Hayvanlar neden kış uykusuna yatar? Kuşlar örgü örebilirler mi? Neden ağlıyoruz? Hepsinin cevabı ve İngilizce etkinliklerimiz ile oyun ve bulmacalarımız da sizleri bekliyor.

Türkiye’deki ulusal ölçekli tüm kitapevlerine dağıtımı yapılan bu derginin yeni sayısına tüm  D&R, Remzi Kitabevi gibi ulusal ölçekli satış noktalarından ve www.canakkalestore.com uzantılı e-mağazadan ulaşılabilmektedir.