Enstitümüz tarafından üç ayda bir yayına hazırlanan süreli yayınlarımız Anafarta ve Parimpar’ın yeni sayıları okuyucularıyla buluştu.

“Gelecek Nesiller İçin Canlarını Feda Edenlere, Yeni Nesillerin Armağanı” sloganıyla yayın hayatına başladığından beri birbirinden değerli konuları sayfalarına taşıyan dergimizin yeni sayısında, Prof. Dr. Murat Karataş’ın Çanakkale şehitleri üzerine var olan istatistikleri ilk defa gün yüzüne çıkan veriler ışığında tenkit ettiği çarpıcı makalesi kapak konusu olarak yer alıyor. Bernard de Broglio, Çanakkale cephesinde uçaksavarlar ve hava savunması faaliyetini kaleme aldı. İsmail Tosun Saral Osmanlı hastane vapurunda görev almış bir Alman hemşirenin hikayesini anlattı. CWGC Ülke Müdürü Burak Gündoğan ile ülkemizdeki Britanya mezarlıklarını konuştuk. Osmanlı’da kimyasal silah üretimi, Mustafa Kemal Paşa’nın Avustralya basınındaki ilk demeci, Cihan Harbi’nde lağım muharebesi, Sohum Kalesi, harp köpekleri, plançeteler ve daha fazlası Anafarta’nın yeni sayısında okuyucusunun ilgisine sunulmuştur. Anafarta dergisi Çanakkale muharebeleri ve askerî tarih konularını işlemeye yeni sayılarında da devam edecek.

Enstitümüzün 7-12 yaş aralığında çocuklar için hazırladığı tarih ve çocuk dergisi olan Parimpar, son sayısında Cumhuriyetimizin en ihtişamlı kutlanan ilk Cumhuriyet Bayramına mercek tutarak kapakta yer veriyor. Ayrıca Suna Kan’ın başarı öyküsü, Hulusi Behçet ile röportajı, akıllı saat, yürüyen köşk, İskoçya ve diş fırçasının tarihsel gelişimi gibi birçok konu ve etkinlikler çocuklar tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

Dergilerimizi, canakkalestore.com ve D&R mağazalarından temin edebilir ya da Google Playstore’dan dijital olarak satın alabilirsiniz.