ALAN ARAŞTIRMALARI BİRİMİ

BİRİMİN GÖREVLERİ

Birim, Enstitü’nün genel çalışma alanı olan Çanakkale Kara ve Boğaz Muharebeleri’nin gerçekleştiği tarihî alan ve harp sahasında bulunan izlerin tespiti, tanımı ve ayrıntılı araştırmalarını Tarih-Coğrafya ilişkisi bağlamında  yapmak için oluşturulmuştur. Muharebeleri ve gerçekleştiği sahayı tanıyan bir ekipten oluşturulan bu alt çalışma birimi, Enstitü’nün hazırlayacağı proje ve gerçekleştireceği etkinliklerin saha uygulama ve araştırmalarında katkı sağlamak için çalışmalar yapmaktadır.

BİRİM ÜYELERİ

ERSÜMER KARANFİL

1955 yılı Küçük Anafarta köyü doğumludur. Conkbayırı, Şahın Sırtı yürüyüş yolunun hizmete girmesinde görev almıştır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Avustralya ve Yeni Zelanda işbirliği ile savaş alanları içerisindeki siper ve tünellerin yerlerinin tespitinde çalışmıştır.

SALİH ŞEN

Kumkale’de doğumludur. İlkokulu, Ortaokul’u Kumkale’de liseyi ise Çanakkale’de bitirmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 1992 ve 1996 yılında Askeri Personel olarak görev yapmıştır. 1996 yılında kendi isteği ile ayrılmıştır. Atatürk Üniversitesi İSG Teknikerliği ile aynı zamanda Anadolu Üniversitesi AÖF Sosyal Bilimler Sosyoloji Bölümü bitirmiştir.