Yönetim Kurulu

Hüseyin N. KİŞİOĞLU (BAŞKAN)

1960 yılında Elazığ’da doğan Sayın Hüseyin N. KİŞİOĞLU, Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde tamamlamıştır. Çeşitli kuruluşlarda yönetici olarak görev yapmıştır.

Arif GÜLER (BAŞKAN YARDIMCISI)

1959 yılında Yozgat’da doğan Arif GÜLER, Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde tamamlamıştır. Çeşitli gazetelerde görev almıştır. Kendi kurduğu firmasında çalışma hayatına devam etmektedir.

Tanju KAYNARSOY (ÜYE)

1965 yılında İstanbul’da doğan Sayın Tanju Kaynarsoy, İstanbul Üniversitesi Antropoloji bölümünü bitirdi. Pazarlama İletişimi konusunda yöneticilik ve danışmanlık yaptı. İstanbul Üniversitesi (S.B.M.Y.O’da ve Özel Üniversitelerde seminerler ve dersler vermeye 20 yıldır devam etmektedir.

C. Levent KARATAŞ (ÜYE)

İstanbul doğumludur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Türk İlaç sanayiinde uzun yıllar yöneticilik yaptıktan sonra emekli olmuştur. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu üyeliği, başkan danışmanlığı görevinde bulunmuştur. Türkiye Paralimpik Komitesi üyesidir. Aynı zamanda hava ve sualtı sporları ile ilgilenmektedir.

Suat Eren ÖZYİĞİT (ÜYE)

İstanbul doğumludur. VKV Koç Özel Lisesi, Bilkent Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. İttihat ve Terakki, II. Meşrutiyet Dönemi,Türk Siyasi Tarihi ve Türk Dış Politikası akademik ilgi alanları arasındadır. Halen İstinye Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Murat KARATAŞ (ÜYE)

Ankara doğumludur. Ankara Kurtuluş Lisesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Türk düşünce hayatı, Türk siyasi hayatı, Çanakkale kent tarihi, Çanakkale Savaşları ile ilgili bir çok bilimsel makalesi ve araştırma eser niteliğinde kitabı bulunmaktadır. Halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih bölümü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilimdalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Barış BORLAT (ÜYE)

Çanakkale doğumludur. Çanakkale İbrahim Bodur Lisesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Cumhuriyet dönemi iç güvenlik politikaları, I. Dünya Savaşı, II. Dünya Savaşı ve Çanakkale Savaşları ile ilgili bir çok bilimsel makalesi ve araştırma eser niteliğinde kitabı bulunmaktadır. Halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Burhan SAYILIR (ÜYE)

Ordu doğumludur. Marmara Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlamıştır. Atatürk İnkılapları ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Türk Harp Tarihi, Birinci Dünya Savaşı ve Cepheleri, Çanakkale Muharebeleri, İstiklal Harbi, Şehitler ve Şehitlikler akademik ilgi alanları arasındadır. Halen Anadolu Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Şerif KORKMAZ (ÇOMU_ÜYE)

Osmancık doğumludur. İlk, orta ve lise tahsilini burada tamamlamış; Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur.  Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Tarih Eğitim alanında yüksek lisans ve Yakınçağ Anabilim Dalı alanında doktora yapmıştır. 1995 yılında Araştırma Görevlisi olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde göreve başlamıştır. Halen Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Çorum ve Çanakkale şehirlerinin Tanzimat sonrası dönemde sosyo-ekonomik ve eğitim tarihi ile ilgili çalışmaları bulunmaktadır.