ENSTİTÜ YÖNETİMİ

Enstitü Başkanı: Doç. Dr. Murat KARATAŞ

Ankara doğumludur. Ankara Kurtuluş Lisesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Türk düşünce hayatı, Türk siyasi hayatı, Çanakkale kent tarihi, Çanakkale Savaşları ile ilgili bir çok bilimsel makalesi ve araştırma eser niteliğinde kitabı bulunmaktadır. Halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih bölümü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilimdalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Enstitü Başkan Yardımcısı: Barış BORLAT

Çanakkale doğumludur. Çanakkale İbrahim Bodur Lisesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Cumhuriyet dönemi iç güvenlik politikaları, I. Dünya Savaşı, II. Dünya Savaşı ve Çanakkale Savaşları ile ilgili bir çok bilimsel makalesi ve araştırma eser niteliğinde kitabı bulunmaktadır. Halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Enstitü Müdürü: Gökşen ÖZEN

İzmir doğumludur. İlk,orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra 2014 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türkçe Öğretmenli Bölümü’nden mezun olmuştur.  Lisans eğitimi sırasında Çanakkale Muharebeleri  ve muharebe sahasına olan ilgisi dolayısıyla mezun olduğu yıl Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi  Tarih Bölümü yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Çanakkale Muharebeleri konulu birçok etkinlik ve projede görev aldıktan sonra 2017 yılı başından itibaren Atatürk ve Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi’nde çalışmıştır.