HİZMETLERİMİZ

Tarihi Mekan Araştırma Ekibi

Çanakkale Valiliği İl Özel İdare tarafından 2019 yılında yapılmakta olan Anadolu Hamidiye Şehitliği, Çardak Şehitliği, Çıplak Köyü Osmanlı Mezarlığı, Gelibolu Şehitliği, Halileli Şehitliği, İntepe Batarya Şehitliği, İntepe Hava Şehitliği ve Kumkale Osmanlı Mezarlığı’nın tarihsel verileri ve bilgileri, Enstitümüzün akademik ve araştırmacı ekibi tarafından hazırlanmaktadır.

Tarih Dergisi Çalışma Ekibi

ANAFARTA

3 ayda bir çıkarılan“Anafarta” isimli popüler tarih dergisi Çanakkale Savaşları araştırmalarına emek harcayan araştırmacıların ürünlerini sunduğu ve bu çalışmalarını kayıt altına alarak külliyat haline getirebilecekleri bir ortam hazırlamıştır. Spesifik ve ilgi çekici konuların yer aldığı dergi hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırlanmakta; Mart, Haziran,  Eylül ve Aralık aylarında yayımlanmaktadır.

Çocuk Dergisi Çalışma Ekibi

PARİMPAR

Enstitümüz Çoçuk Araştırma Ekibi tarafından yerel süreli yayın olarak hazırlanan Tarih ve Çocuk dergisidir. 7-12 yaş aralığına hitap eden Parimpar, Türkiye’de Tarih bilincinin çocuklarımıza doğru aktarılmasını hedeflemektedir. Milli Eğitim müfredatı ve 7-12 yaş arası çocukların psikolojik tutumları göz önüne alınarak ve uygulamalı yapılan etütlerde ortaya çıkan değerlendirmeler çerçevesinde 2019 yılı Nisan ayında yayın hayatına başlamıştır.